FbC Dohoda Brno -  FBK Panthers Ratíškovice
5:5
(0:1 - 1:1 - 4:3)

16/03/2008 - Jedovnice

16.3. jsme se opět vydali do Jedovnic. Posíleni úspěchem z minulého turnaje, kdy jsme na dvou vedoucích týmech vyválčili 4 body. Tentokrát nás čekali soupeři papírově slabší, ale přesto v tabulce nad námi. Ostatně to je většina týmů

Velmi důležité utkání s Ratíškovicemi začalo opatrnou hrou. Panteři měli optickou převahu a my jsme jen občas zahrozili z brejků, ale nebylo to nic moc. Pepa oplýval jistotou a my se na něho spoléhali čím dál víc, až jsem to ve 12. minutě přehnali a prohrávali 0:1. První část toho příliš zajímavého nenabídla.

Ani druhá třetina nebyla zrovna pastvou pro oko. Nám se navíc situace zkomplikovala, když na začátku 19. minuty soupeř navýšil vedení – 0:2. Hra se poté lehce přiostřila. Tento zápas ale pískala zkušená dvojice rozhodčích, takže vše ukočírovala. Když se zápas zlomil do druhé poloviny, začali jsme se osmělovat i my a párkrát zatopili před brankou soupeře. Nakonec se ujala akce v poslední minutě. Fajne vyslal skákavou přihrávku na Pavla a ten ležérně přeloboval brankáře – 1:2.

Boj o záchranu vyvrcholil v poslední části hry. Už ve 32. minutě rozehrál Tomáš trestňák a Martin Huňař z dálky vyrovnal – 2:2. O chvíli později jsme hráli oslabení a Panteři trestali – 2:3. Uběhlo jen 16 vteřin a vypadalo to, že je rozhodnuto – 2:4. Naštěstí ještě v téže minutě padl i náš gól. Bylo to jako přes kopírák. Tomáš rozehrál trestňák na Martina a …… dál už to znáte - 3:4. Naše hra konečně dostala obrátky. Šla nám kombinace pěkně od ruky. V končící 40. minutě jsme opět sevřeli Ratíškovice k jejich brance. Tomáš zamíchal míček v rohu a přesně našel v ideální pozici Majkla a ten se nemýlil - 4:4. Tento gól nám vlil do žil plno optimismu. Pokračovali jsme v tlaku a o 40 sekund později jsme se dostali poprvé do vedení. Bylo to po perfektní souhře Martina H. a Majkla – 5:4. Tento krásně rozehraný zápas měl bohužel špatný konec. Velmi dobře jsme bránili a dařilo se i dobře odpalovat míčky, přesto se soupeř velmi šťastným gólem v poslední vteřině radoval z bodu

Až na poslední sekundu zápasu to bylo z naší strany slušně zvládnuté utkání. Velká škoda. Tyhle dva body budou hodně chybět

Brankář: Josef Pirochta
Obránci: Jan Časta, Martin Grosman, Martin Horák, Martin Huňař
Útočníci: Karel Komínek, Ronald Martini, Tomáš Matýsek, Michal Oppl, Pavel Oppl, Jan Reichard

Oppl P. (Reichard),Huňař (Matýsek), Huňař (Matýsek), Oppl M. (Huňař), Oppl M. (Matýsek)

Oppl P. (2 min. - sekání), Oppl P. (2 min. - hra na zemi)