04.09.2012 15:08

7:3
(0:3 - 7:0)

01/09/2012 - Brno-Lesná

Po 14 letech putování profesionálními soutěžemi ČFBU se FbC Dohoda představila poprvé v amatérské lize AFL. Termín úvodního turnaje se ovšem trefil přesně do svatby Fajneho, na které byla téměř celá základní sestava Dohody. Proto premiéru v AFL obstarala narychlo poskládaná sestava 7 statečných. K zápasům jsme museli nastoupit v žlutých dresech. Když si totiž Filip oblékl tradiční zelený, prohlásil, že v takové velikosti nemůže hrát a je pravda že vypadal hodně komicky :-)

Po úvodním hvizdu jsme vlítli na silný tým Moravského Krumlova a běhali s nimi po celém hřišti. Skóre otevřel Filip a brzy přidal i druhý gól. Po opakovaném faulu v útočném pásmu byl celkem přísně vyloučený Olda. Oslabení jsme ale ubránili a Orly do vážnější šance nepustili. Do konce prvního poločasu na 3:0 zvýšil Laďa. Slibný náskok nás ukolébal a po přestávce jsme Orly lacinými brankami nechali vrátit se do zápasu. Svým dílem se projevila nesehranost, své asi udělalo i vysoké tempo první části které se v 6 lidech nedalo vydržet celý zápas. Brzy bylo srovnáno a skóre dál narůstalo až na hrůzných 3:7. Ještě že se poločas hraje jenom 15 minut.

Brankář: Bohumír Fajt
Obránci: Jakub Peška (0+2), David Fajt (0+0), Ladislav Hamerský (1+0)
Útočníci: Filip Křešťák (2+1), Pavel Oppl (0+0), Oldřich Barvenčík (0+0)